Latvijas Radio Radioteātris

Latvijas Radio Radioteātris

Latvijas Radioteātrim pieder unikāla iespēja – veidot iestudējumus gan pieaugušajiem, gan bērniem - saglabājot kultūras vērtības, bez kurām nav iedomājama nācijas garīgā dzīve un attīstība.
18 915 unikāli mākslas darbi ir Radioteātra fonotēkas ZELTA FONDS. Radioteātra MISIJA - nerimtīgi tvert un glabāt arvien jaunas kultūras laikmeta liecības. Mēs tiekamies ar saviem klausītājiem katru dienu - tādējādi 360 reizes gadā paceļot teātra priekškaru un liecinot Karlo Gocci neapstrīdamo patiesību, ka „skatuve mums ir visas tautas skola”. Bagātinot priekšstatus par pasauli un cilvēkiem, Radioteātris ir skatuve katra klausītāja mājā un šīs skatuves nozīmi nav iespējams pārvērtēt – Jūs atrodat uz radio skalas Latvijas Radio I 90,7 radioviļņa garumu… un izrāde sākas… un grāmatas atveras…

RADIOTEĀTRIS BĒRNIEM
Reiz režisore vaicāja kādam zēnam: ”Kura luga Tev patīk vislabāk?”
Un vai zināt, ko zēns viņai atbildēja?
„Tā luga, kuru var noklausīties Radioteātrī. Jo tur es visu varu iztēloties – dekorācijas, tēlus… Radioteātrī viss ir iespējams.”
Arī Jūs varat to pārbaudīt, ja vien ieslēgsit Latvijas Radio 1 svētdienu rītos pulksten 10.35 vai katra mēneša pirmajā sestdienā un svētdienā pulksten 17.05.
2018. gadā Radioteātrī ierakstīta Luīzes Pastores sērijas „Mākslas detektīvi” jau 4. grāmata „Maska” par mākslinieku Miervaldi Poli. Pie klausītājiem tā dosies vasaras brīvlaikā – jūnijā. Bet, ja vēlaties zināt, kā bērnu dzīve rit valsts galvaspilsētā Rīgā, klausieties Luīzes Pastores grāmatas „Maskačkas stāsti” ierakstus jūlijā un augustā.
Tajos autore sirsnīgi stāsta par maza puisēna piedzīvojumiem Maskavas priekšpilsētā, rādot šo vietu kā aizraujošu, interesantu un drošu vidi bērniem.
Luīze Pastore par grāmatu „Maskačkas stāsti” saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu.

Maijā četrās pēcpusdienās pie radioklausītājiem devās Andreja Pumpura eposa „Lāčplēsis” pārstāsts bērniem. Ceram, ka, iepazinusies ar eposa pārstāstu, jaunā paaudze izlasīs arī pašu eposu.

VAKARA PASACIŅA „LABU NAKTI”
Ar bitēm nekad neko nevar zināt," saka Lācītis Vinnijs Pūks. Ar pasakām ir gluži tāpat. Tās valda gan pār bērniem, gan pieaugušajiem, kuri bieži liedzas, ka lasa pasaku grāmatas, un tomēr labprāt to dara. Jo bērnība nezūd, bērnībai nav pagātnes.
„Labu nakti” ir viens no vecākajiem Latvijas Radio raidījumiem. Mūsu fonotēkā glabājas vairāk kā tūkstotis dažādu tautu un autoru pasakas. Šobrīd ēterā raidījumu var dzirdēt katru vakaru pulksten 20:45 - LR1. Protams, arī Latvijas Radio arhīvā un LR mājas lapā iespējams noklausīties Jūsu iemīļotās pasakas.
28.06.2019.
12:30 - 21:30