Praktiski padomi apmeklētājiem

Kur var nopirkt festivāla biļeti?

Biļešu nav, bet ir iespēja ziedot, lai LAMPA notiktu arī turpmāk. LAMPA bija, ir un būs visiem pieejama jebkurā formātā bez maksas!

Festivāla norises vieta

Festivāla mājvieta paliek nemainīga – arī šogad tiekamies Cēsīs. Festivāls atgriežas mājīgajā Cēsu pils parkā, taču festivāla skatuves atradīsies arī tam blakus esošajā Maija parkā, Vienības laukumā, kā arī Pils laukumā. Iepazīsties ar festivāla karti.

Klātienes apmeklējuma noteikumi

Mēs no sirds priecājamies, ka pasākumu apmeklējuma ierobežojumi nu jau ir pagātnē. Šogad varēsim atkal satikties klātienē bez jebkādiem ierobežojumiem – būs mīļi gaidīts ikviens! Taču, lai festivāla apmeklējums būtu patīkams un drošs piedzīvojums mums visiem, aicinām ne tikai sarunāties cieņpilni, bet arī ievērot šos noteikumus:

Festivāla teritorijā nedrīkst:

 • lietot atklātu uguni (tai skaitā un ne tikai – sveces, grilus, eļļas lampas, u.tml.);
 • lietot narkotiskās vielas;
 • veikt jebkādu komercdarbību vai reklāmas aktivitātes, iepriekš to rakstiski nesaskaņojot ar festivāla organizatoriem;
 • ar savu uzvedību traucēt citiem apmeklētājiem vai apdraudēt citu apmeklētāju drošību;
 • bojāt citu apmeklētāju un vietējo iedzīvotāju īpašumu;
 • apmeklētājiem, kuri jaunāki par 16 gadiem, uzturēties festivāla teritorijā no 22.00 līdz 8.00 bez pieaugušā uzraudzības.
Festivāla karte un programma tavā tālrunī

Festivāla programma un karte drukātā formātā nebūs pieejamas, bet tās varēs ērti pārskatīt telefonā – LAMPAS aplikācijā (pieejama App store un Google Play pateicoties festivāla patronam Swedbank) vai mājaslapā, kā arī kartes būs bieži sastopamas festivāla teritorijā.  

Tomēr, lai neapjuktu plašajā piedāvājumā un izbaudītu LAMPU kā personisku piedzīvojumu, aicinām sastādīt savu programmu, izmantojot mājaslapā atrodamu rīku “Mana programma”.

Nokļūšana un satiksmes ierobežojumi Cēsīs

1. un 2. jūlijā visi ceļi vedīs uz Cēsīm! Ja dodat priekšroku sabiedriskajam transportam – starppilsētu autobusam vai vilcienam –, aicinām iegādāties biļeti laicīgi. Līdz ar ierastajiem vilciena reisiem maršrutā Rīga–Cēsis–Rīga, AS “Pasažieru vilciens” nodrošinās arī papildreisus:

 • Lai nokļūtu Cēsīs, piektdien, 1. jūlijā, pasažieri varēs izmantot jau esošo maršruta Rīga–Valga reisu ar pagarināto sastāvu, kas Rīgā katru darba dienu tiek uzsākts plkst.10.46 un Cēsīs pienāk plkst. 12.33.
 • Naktī no piektdienas uz sestdienu, 2. jūlijā, vilciens no Cēsīm izbrauks plkst. 01.00 un Rīgā pienāks plkst. 02.48. Trīs vagoni.
 • Savukārt sestdien, 2. jūlijā, vilciens no Rīgas izbrauks plkst. 8.25 un pienāks Cēsīs plkst. 10.25. Trīs vagoni.
 • Naktī no sestdienas uz svētdienu, 3. jūlijā, vilciens no Cēsīm izbrauks plkst. 00.00 un pienāks Rīgā plkst. 01.48. Trīs vagoni.

Tiem, kas izvēlas doties uz festivālu ar automašīnu, pilsētā būs pieejamas vairākas bezmaksas autostāvvietas:

 • Uzvaras bulvārī 22;
 • Kaļķu ielas malā pie krustojuma ar Apšu ielu;
 • Raiņa ielā - Stāvvieta pie Raiņa kvartāla (Raiņa iela 23 un 25) un uz Raiņa ielas;
 • Laukums pie Niniera un Ceriņu ielas krustojuma. Lietus laikā stāvvieta nav pieejama;
 • Pļavas ielā 5;
 • Noras ielā 15;
 • Lenču ielā posmā no Pērļu ielas līdz Celtnieku ielai braucot no centra ielas kreisajā pusē;
 • Niniera ielā no Aldara ielas līdz Festivāla ielai no centra braucot ielas labajā pusē.

Taču aicinām būt saprotošiem un ņemt vērā, ka gan šajās, gan citās Cēsu bezmaksas autostāvvietās vietu skaits ir ierobežots un, iespējams, nāksies savu spēkratu novietot tālāk no festivāla norises vietām. 

Meklē festivāla bezmaksas autostāvvietas kartē.

Dažas Cēsu ielas pilsētas centrā tiks slēgtas satiksmei festivāla norises dienās; taču mēs ceram, ka bagātīgie brīvas domas un atklātu sarunu iespaidi kompensēs šīs nelielās neērtības. 

 • No 30. jūnija plkst. 7.00 līdz 3. jūlija plkst. 6.00 tiek slēgta satiksme atsevišķos posmos Lenču ielā un Palasta ielā.
 • Savukārt no 1. jūlija plkst. 7.00 līdz 3. jūlija plkst. 1.00 tiek slēgta satiksme Vienības aplī, atsevišķos posmos Lielajā Skolas ielā, Vaļņu ielā, Raunas ielā un Valmieras ielā. 

Iebraukšana slēgtajās ielās iedzīvotājiem, uzņēmumu darbiniekiem, klientiem, piegādātājiem ar caurlaidēm, kuras varēs saņemt satiksmes slēgšanas posteņos Valmieras ielā, Vaļņu ielā un Lenču ielā.

Satiksmes ierobežojumu karte 

Kur nakšņot?

Īsts festivāls nav iedomājams bez telšu pilsētiņas! Arī šogad LAMPA piedāvā bez maksas palikt telšu pilsētiņā – Cēsu Bērnu un jauniešu centra pagalmā Bērzaines ielā 4. Telšu pilsētiņa darbosies no 1. jūlija plkst. 10:00 līdz 3. jūlija plkst. 12:00, pirms došanās mājup ļaujot kārtīgi izgulēties pat visizturīgākajiem sarunu biedriem.

Telšu pilsētiņa būs aprīkota ar labierīcībām un izlietnēm. Tajā atradīsies arī apsargs, taču aicinām savas mantas pieskatīt arī pašiem, jo festivāla rīkotāji neuzņemas atbildību par nepieskatītām mantām. Pašiem būs jāparūpējas arī par teltīm un guļammaisiem. Reģistrācija telšu pilsētiņā notiks, ierodoties uz vietas.

→ LAMPAS feisbuka grupa “Nakšņošana un transports” – iespēja sarunāt līdzbraucējus un atrast naktsmājas.

Tev būs ko ēst un dzert

Kā ierasts, festivālā priecēsim ar visdažādāko ēdienu un dzērienu izvēles iespējām. Būs paēduši visi – arī veģetārieši un vegāni! Festivāla kartē atradīsiet gan ēdināšanas zonu atrašanās vietas, gan ēdinātāju un dzirdinātāju sarakstu.

Aicinām neatstāt mājās savas ūdens pudeles – tās varēs bez maksas uzpildīt dažādās vietās festivāla teritorijā.  

Lai kopā rūpētos par apkārtējo vidi un samazinātu festivāla radīto atkritumu daudzumu, festivāla ēdināšanas zonās darbosies depozītglāžu sistēma. Iemaksājot 1.00 EUR pie jebkura dzērienu tirgotāja, būs iespējams iegūt vairākkārt lietojamu glāzi, kas tiks apmainīta pret tīru, iegādājoties nākamo dzērienu. Pasākuma noslēgumā glāzi būs iespējams atgriezt pie tirgotājiem, atgūstot iemaksāto 1,00 EUR, vai ziedot savu iemaksāto 1,00 EUR festivālam, glāzi atstājot tam īpaši paredzētās kastēs. Ja vēlaties, glāze var doties jums līdzi mājās kā piemiņa par festivāla dzirkstošajām sarunām!

Iekļaujošā LAMPA – sarunas arī vājdzirdīgajiem un nedzirdīgajiem

Sarunas LAMPĀ būs pieejamas arī zīmju valodā – daļai pasākumu tiks nodrošināts zīmju valodas tulkojums. Tāpat daļa pasākumu tiks transkribēti ar reāllaika teksta transkripcijas rīka Tildes balss palīdzību. Šādā veidā tulkotie pasākumi būs pieejami gan klātienē, gan skatoties tiešraides. Pasākumus zīmju valodā un ar Tildes balss transkripciju iespējams atlasīt programmas sadaļā, filtrā izvēloties kategoriju “Pasākuma valoda”. 

Runas pārvēršanu tekstā nodrošina īpaši veidota mākslīgā intelekta runas atpazīšanas tehnoloģija. Atpazīšanas kvalitāti būtiski ietekmē visdažādākie faktori - audio kvalitāte, trokšņi, dikcijas īpatnības, vairāki runātāji vienlaikus u.tml. Tomēr pat ja visi diskusijā runātie vārdi netiek precīzi atpazīti, šī tehnoloģija sniedz unikālu iespēju cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem pilnvērtīgi izbaudīt festivāla saturu.

Vai bērniem būs, ko darīt?

Noteikti! Šogad festivālā atgriežas miniLAMPA ar daudzveidīgu programmu bērniem, kuri varēs aizrautīgi darboties kosmosa izziņas centrā, vērot teātra izrādes, spēlēt galda spēles, zīmēt un pat iejusties īsta mežinieka lomā.

Arī pusaudžiem šogad LAMPĀ būs aizraujoša programma ar atvērto mikrofonu, filmu vakaru un ilgtspējas izaicinājumiem ēdiena, modes un zaļmaldināšanas tēmās kopā ar influenceriem, kā arī plecu pie pleca ar sociālo tīklu satura veidotājiem varēs apgūt video veidošanas knifus. 

Jaunā skatuve Swedbank Beelievers skatuve | Viss ir norm.a telts 

Un kā ar suņiem?

Četrkājainie festivāla apmeklētāji teritorijā var atrasties sava saimnieka pavadībā pie saites, un, ja nepieciešams, ar uzpurni. Lūdzam respektēt citus apmeklētājus, savācot aiz sava suņa, ja tas nepieciešams, kā arī cienīt citus apmeklētājus un citus suņus.