Diskusija “Cilvēka cieņa ir universāla?!”
Nesenās diskusijas visā mūsu kontinentā par to, kas ir mūsu „kopīgās Eiropas vērtības” nav jaunas un iesniedzas gadsimtiem, ja ne gadu tūkstošiem senā pagātnē. Kopš filozofi un domātāji izveidoja kopīgu Eiropas kultūras telpu, mēs pārdomājam par to, kādas ir mūsu kontinenta kopīgās pazīmes. Vai mums vismaz Eiropā ir kopīga izpratne? Pēc 12 nacistu diktatūras gadiem Vācijā, kas visā Eiropā atstāja sagrāves un ciešanu pēdas, Vācija padziļināti pievērsās konstitucionālo pamatu tematikai un nostiprināja pamattiesības Konstitūcijā, kuras 1. pants nepārprotami sākas ar teikumu „Cilvēka cieņa ir neaizskarama“.
Mēs izvērtēsim jautājumu par individuālo tiesību universalitāti. Kas ir individuālo brīvību pamats pretstatā sabiedrībām un politiskiem modeļiem, kas drīzāk koncentrējas uz kolektīvu nekā uz indivīdu? Ciktāl kristīgais mantojums Eiropā pievēršas arī indivīda atbildībai, iecietības principam un cieņai pret citu cilvēku?
Panelī piedalās pieredzējuši Vācijas un Latvijas politiķi un politiķes, ekspertes un eksperti, kuri runās par to, kā vācieši un latvieši izprot cieņu un neatņemamas tiesības, kā arī par to, kādas ir šīs izpratnes sekas Eiropas un globālā līmenī.
Diskusijas ieraksts angļu valodā.