Atgriezeniskā saite

Saņemot atbildes uz šiem jautājumiem, jāizdara secinājumi nākamajām reizēm. Pasākums ir izdevies, ja cilvēks dodas prom, turpinot sevī šķetināt diskusijas tēmu. Mājās pameklēs jaunu informāciju, paraksies vēl dziļāk. Dažkārt klusējošie cilvēki paņem līdzi no pasākuma vairāk nekā tie, kas bijuši aktīvi un uzdevuši jautājumus. Pasākums nebeidzas līdz ar pēdējo minūti, bet turpinās apmeklētāju galvās un sirdīs. Kā uzzināt, ko viņi domā?

Populārākā metode, kā novērtēt pasākumu, protams, ir apmeklētāju saskaitīšana. Ja apmeklētāju ir daudz, pasākuma tēma ir bijusi aktuāla. Protams, tā ne vienmēr ir patiesība. Liela apmeklējuma pamatā var būt arī iepriekš iedibinātas šī pasākuma tradīcijas, aktīvs mārketings, populārs dalībnieks un daudz citu apstākļu. Atgriezenisko saiti neizbēgami veido arī preses uzmanība, komentāri internetā un paziņu viedoklis. Tomēr daudzi Sarunu festivāla LAMPA pasākumu rīkotāji apmeklētāju sajūtas mērķtiecīgi noskaidro pēc pasākuma vai tā laikā. Viens variants ir “ievākt” atgriezenisko saiti turpat uz vietas – kaut vai aicināt mest burkās kastaņus un zīles, atbalstot vienu vai otru viedokli.

Noskaidrot apmeklētāju domas var arī, lūdzot dalīties ar iespaidiem un ieteikumiem pēc katras pasākuma daļas. Salīdzinot apmeklētāju viedokli par kādu jautājumu pirms un pēc diskusijas, iespējams noskaidrot, cik iedarbīgi ir bijuši izskanējušie argumenti. Tāpat var izmantot emocijās balstītus paņēmienus – piemēram, lūgt katram apmeklētājam nosaukt patīkamāko mirkli pasākuma gaitā. Vienkārša, bet joprojām visnotaļ efektīva metode ir izveidot aptaujas anketu, ko izsūtīt apmeklētājiem pēc pasākuma. Labāk piedāvāt jau gatavus atbilžu variantus un netērēt cilvēka laiku, liekot rakstīt izvērstas atbildes uz atvērtā tipa jautājumiem.

 

Atgriezenisko saiti var ietekmēt arī dažādi no pasākuma neatkarīgi faktori. Kas man sēdēja blakus? Vai bija saulains laiks? Vai es biju sastrīdējies ar draugu? Šos apstākļus ietekmēt nav iespējams, tomēr rīkotāja spēkos ir izdarīt visu, lai sajūtas tieši pirms pasākuma būtu patīkamas. Smaids, pāris laipnu vārdu un kāds mazs pārsteigums būs lielisks sākums, lai ieliktu drošus pamatus pozitīvai atgriezeniskajai saitei.

Atpakaļ