Atpakaļ

Māris Taube

Psihiatrs

Māris Taube ir viens no vadošajiem psihiatriem Latvijā. Viņa vadītais ambulatorās aprūpes centrs "Veldre” kļuvis par modernu ārstniecības iestādi, kur ārstēšanai pieiet kompleksi, iesaistot multiprofesionālu komandu, kurā ietilpst ergoterapeits, mākslu terapeiti, sociālais darbinieks, psihoterapeits, fizioterapeits, psihologs.
2020. gada martā intervijā portālam TVNET Taube uzsvēra, ka pie lielām traģēdijām noved tieši aizspriedumi sabiedrībā: "Pētījumu dati liecina, ka Latvijas sabiedrībā pastāv stigmatizējoša attieksme pret indivīdiem ar psihiskām saslimšanām. Sabiedrība nav gatava sociāli pieņemt cilvēkus, kuri slimo vai ir slimojuši ar kādu psihisku saslimšanu. Šis jautājums ir smags visā pasaulē, ne tikai Latvijā. Visvairāk cilvēku attieksmi maina personīgā pieredze, ja psihiska rakstura traucējumi skar radiniekus, draugus vai paziņas. Personīgā pieredze veido cilvēkus jau augot, tāpēc sabiedrības izglītošana par cilvēkiem ar psihiska rakstura traucējumiem jāsāk jau bērnībā,” uzskata Taube. (Cīnoties ar PSRS mantojumu psihiskās veselības aprūpē, TVNET 05.03.2020)

“Ar gandarījumu varu teikt, ka savā profesionālajā pieredzē redzu, ka lēnām, taču pamazām attieksmes maiņa pret cilvēkiem ar psihiskiem traucējumiem jau notiek. Ir cilvēki, kuri palīdz savam kaimiņam ar psihiskās veselības problēmām bez kādas atlīdzības. Ir darba kolēģi, kuri cilvēkam grūtībās palīdz nokļūt pie ārsta. Ir draugi, kuri nepamet, un darba devēji, kuri uzticas un to nebūt nenožēlo.”
Māris Taube
Atpakaļ
Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri