Sarunu skola

Sarunu skola LAMPA ir praktisku nodarbību cikls Rīgā un reģionos, kuru laikā ikviens varēs gūt praktiskas iemaņas labākai saskarsmei ar līdzcilvēkiem.

Populisms, tukšas runas, narcisisms un pakāpšanās uz cita pleciem pēdējos gados ir kļuvušas par ierastām lietām. Mēs dzīvojam katrs savā sociālajā burbulī, tik dalītas informācijas un kategorisku viedokļu

pasaulē, ka bieži vien vairs neprotam sarunāties – cieņpilni, argumentēti, uzklausot vienam otru un pieņemot, ka katram viedoklim ir tiesības pastāvēt, neatkarīgi no tā, vai tas sakrīt ar mūsējo. Sarunu skola LAMPA būs tieši par to – par cieņpilnas sarunu kultūras stiprināšanu, par argumentētu diskusiju, pretēju viedokļu uzklausīšanu, iedziļināšanos, domāšanu un analizēšanu.

Nodarbību grafiks

Kāpēc Tu man besī? No kurienes rodas dusmas
Datums:
20.03.2019
Laiks:
17:00-19:30
Pilsēta:
Rīga
Vieta:
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Konferenču zāle
Lektors: Artūrs Miksons

Nodarbības laikā runāsim un diskutēsim par to,
- kur rodas emocijas, tai skaitā dusmas;
- kā mēs mēdzam emocijas izpaust destruktīvā veidā, paši to pat neapzinoties;
- kā pēc iespējas veselīgāk un konstruktīvāk izpaust emocijas, lai paši nesaslimtu (fiziski un psihiski) un nenodarītu pāri citiem.

Artūrs Miksons, ārsts-psihoterapeits, RSU Psihosomatikas klīnikas virsārsts, kurš ikdienā strādā gan ar pieaugušajiem, gan pusaudžiem.

Artūrs Miksons ir arī RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras docētājs, pasniedz lekcijas studentiem dažādos lekciju  kursos – psihosomatika, psihiskā veselība, psihoterapija u.c. Studenti viņu  ir atzinuši par vienu no interesantākajiem RSU pasniedzējiem. Papildus tam ir publicējis dažādus zinātniskos rakstus, piedalījies daudzos semināros un konferencēs gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. 

Nodarbību atbalsta British Council Latvia, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un Latvijas Nacionālais mākslas muzejs. 

Ieeja ir brīva, uzrādot bezmaksas biļeti drukātā veidā vai viedtālrunī:https://bit.ly/2Vz74oy 

Ierašanās no plkst. 16.30.

“Argumentācija un kritiskā domāšana”
Datums:
29.03.2019
Laiks:
17.00 - 19.30
Pilsēta:
Rēzekne
Vieta:
LIAA Rēzeknes biznesa inkubatora koprades telpa, Baznīcas iela 19, Rēzekne
Lektors: Rasmuss Filips Geks

Nodarbībā kopīgi apskatīsim, kā modelēt spēcīgus, pamatotus un pārliecinošus argumentus, un kā tos izmantot, lai savu pozīciju aizstāvētu profesionālā vidē prezentācijās, pārrunās un ikdienas diskusijās. Tāpat trenēsimies pārliecinoši un strukturēti kritizēt, kā arī atspēkot citu izteiktos argumentus. Visbeidzot, aplūkosim, kā izvairīties no tipiskām domāšanas kļūdām, ko cilvēki mēdz pieļaut, pieņemot lēmumus profesionālā vidē. Nodarbībā būs iespējams gan iegūt jaunas teorētiskas zināšanas, gan praktiskas, dzīvē pielietojamas prasmes.

Nodarbību vadīs Rasmuss Filips Geks, Latvijas Debašu asociācijas "QUO tu domā?" valdes loceklis. Rasmuss ir ieguvis bakalaura grādu Rīgas Ekonomikas augstskolā, kur studiju laikā aktīvi piedalījās starptautiskos debašu turnīros, iegūstot godalgotas vietas gan Latvijas lielāko augstskolu, gan Oksfordas un Kembridžas universitāšu turnīros. Šobrīd Rasmuss darbojas kā argumentācijas un kritiskās domāšanas pasniedzējs – viņš ir vadījis vairāk nekā 100 nodarbības skolēniem, studentiem, skolotājiem, organizāciju vadītājiem un darbiniekiem, kā arī pasniedzis vieslekcijas RISEBA un Rīgas Juridiskajā augstskolā. Kopš 2018. gada Rasmuss strādā arī kā korporatīvo apmācību treneris mācību centrā TRIVIUMS. Tāpat Rasmuss piedalās ar debašu mākslu saistītu izglītības projektu īstenošanā, tiesā starptautiskus debašu turnīrus un strādā domnīcā PROVIDUS kā politikas pētnieks.

 

Nodarbība tapusi sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā, Valsts Kultūrkapitāla fondu un  LIAA Rēzeknes biznesa inkubatoru.

Publiskās runas kvalitatīvās sastāvdaļas
Datums:
04.04.2019
Laiks:
17.30 - 20.00
Pilsēta:
Rīga
Vieta:
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Konferenču zāle
Lektors: Pēteris Krilovs

Divi lekcijas virzieni, kuriem ir kopīgas saknes:

1. Runātāja balss pārvaldīšanas tehnika.

  • Kas parasti traucē balsi lietot brīvi un skanīgi?
  • Vai var vingrinājumu un treniņu ceļā uzlabot runas skanīgumu?

2. Runas satura apzināta strukturēšana un runas dramaturģija.

  • Kā paredzēt un pareizi sevi pasniegt gaidāmajai auditorijai?
  • Vai un kā definēt runātāja “drāmu”?
  • Vai un kā iepriekš noteikt vai improvizācijas ceļā veidot savas runas žanru?
  • Kā savu mono-uzstāšanos (mono-runu) pārveidot par dialogu ar savu auditoriju?

Nodarbību vadīs Pēteris Krilovs, teātra un kino režisors, Latvijas Kultūras akadēmijas prorektors radošajā darbā un Audiovizuālās mākslas apakšprogrammas direktors, profesors, Mag. Art., publiskās runas skolotājs.

Nodarbību atbalsta British Council pārstāvniecība Latvijā, Rīgas domes Izglītības, kultūras 

Dalības nosacījumi

Sarunu skolas nodarbības var apmeklēt ikviens interesents, iepriekš piesakoties bezmaksas biļetei, tiklīdz ir atvērta pieteikšanās konkrētajai nodarbībai.

Nodarbību materiāli

Nodarbība: (Sa)runa, runas prasme un demokrātija: kā viss sācies
Galerija
Nodarbība: Publiskās runas kvalitatīvās sastāvdaļas
Galerija
Nodarbība: Ievads argumentācijas un kritiskās domāšanas pamatprincipos
Galerija
Nodarbība: Ceļvedis grūtām sarunām
Ceļvedis grūtām sarunām

Kontakti

ILZE SAMĪTE
Sarunu skolas LAMPA vadītāja

Partneri