Sarunu skola

Sarunu skola LAMPA ir praktisku nodarbību cikls Rīgā un reģionos, kuru laikā ikviens varēs gūt praktiskas iemaņas labākai saskarsmei ar līdzcilvēkiem.

Populisms, tukšas runas, narcisisms un pakāpšanās uz cita pleciem pēdējos gados ir kļuvušas par ierastām lietām. Mēs dzīvojam katrs savā sociālajā burbulī, tik dalītas informācijas un kategorisku viedokļu

pasaulē, ka bieži vien vairs neprotam sarunāties – cieņpilni, argumentēti, uzklausot vienam otru un pieņemot, ka katram viedoklim ir tiesības pastāvēt, neatkarīgi no tā, vai tas sakrīt ar mūsējo. Sarunu skola LAMPA būs tieši par to – par cieņpilnas sarunu kultūras stiprināšanu, par argumentētu diskusiju, pretēju viedokļu uzklausīšanu, iedziļināšanos, domāšanu un analizēšanu.

Nodarbību grafiks

“Loģikas kļūdas”
Datums:
31.01.2019
Laiks:
17.00 – 19.30
Pilsēta:
Rīga
Vieta:
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Konferenču zāle
Lektors: Rasmuss Filips Geks

Vai esi kādreiz sagrozījis informāciju tā, lai Tev tas būtu izdevīgi? Varbūt mēdz atsaukties tikai uz vienu piemēru no personīgās pieredzes, kad patiesībā zini, ka tas ir tikai atsevišķs gadījums? Vai varbūt esi redzējis, ka kāds uzbrūk citam ar personīgu apvainojumu, nevis atsaucas uz viņa teiktā būtību? Šos dažādos paņēmienus nevar gluži saukt par meliem, taču šādas loģikas kļūdas ikdienā izmanto politiķi, slavenības, interešu pārstāvji, blogu autori, viedokļi līderi un citi, lai pasniegtu informāciju sev izdevīgā gaismā. Šajā nodarbībā Tu iemācīsies atpazīt un kritizēt loģikas kļūdas gan savos, gan arī Latvijā un pasaulē pazīstamu cilvēku argumentos.

 

Nodarbību vadīs Rasmuss Filips Geks, Latvijas Debašu asociācijas "QUO tu domā?" valdes loceklis. Rasmuss ir ieguvis bakalaura grādu Rīgas Ekonomikas augstskolā, kur studiju laikā aktīvi piedalījās starptautiskos debašu turnīros, iegūstot godalgotas vietas gan Latvijas lielāko augstskolu, gan Oksforas un Kembridžas universitāšu turnīros. Šobrīd Rasmuss darbojas kā argumentācijas un kritiskās domāšanas pasniedzējs – viņš ir vadījis vairāk kā 100 nodarbības skolēniem, studentiem, skolotājiem, organizāciju vadītājiem un darbiniekiem, kā arī pasniedzis vieslekcijas RISEBA un RGSL augstskolās. Kopš 2018. gada Rasmuss strādā arī kā korporatīvo apmācību treneris mācību centrā TRIVIUMS. Tāpat Rasmuss piedalās ar debašu mākslu saistītu izglītības projektu īstenošanā, tiesā starptautiskus debašu turnīrus, un strādā domnīcā PROVIDUS kā politikas pētnieks.

 

Nodarbība tapusi sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā un Latvijas Nacionālo mākslas muzeju.

Dalības nosacījumi

Sarunu skolas nodarbības var apmeklēt ikviens interesents, iepriekš piesakoties bezmaksas biļetei, tiklīdz ir atvērta pieteikšanās konkrētajai nodarbībai.

Nodarbību materiāli

Nodarbība: (Sa)runa, runas prasme un demokrātija: kā viss sācies
Galerija
Nodarbība: Publiskās runas kvalitatīvās sastāvdaļas
Galerija
Nodarbība: Ievads argumentācijas un kritiskās domāšanas pamatprincipos
Galerija
Nodarbība: Ceļvedis grūtām sarunām
Ceļvedis grūtām sarunām

Kontakti

ILZE SAMĪTE
Sarunu skolas LAMPA vadītāja

Partneri