Dabas sarunas

28.06.2019 12:30 - 00:00

Dabas telts 34

Rīko:

Latvijas Dabas fonds

Sadarbībā ar:

Vides risinājumu institūts

Apraksts:

Mēs visi mīlam dabu, tā sniedz mums daudz prieka un mēs to labprāt izmantojam, taču tajā pašā laikā pasaulē un arī Latvijā dabas daudzveidība samazinās un ekosistēmas kļuvušas pavisam trauslas. Mūsu dzīvības tīkls izirst un esam dabas krīzes priekšā. Par to liecina šī gada maijā klajā nākušais globālais bioloģiskās daudzveidības un ekosistēmu novērtējums.

Taču labā ziņa ir tāda, ka joprojām ir iespējams rīkoties, lai situāciju uzlabotu. Par to, kāpēc mēs esam nonākuši tur, kur esam šodien, un ko darīt, runāsim “Dabas sarunās”. Savukārt visā festivāla norises laikā “Dabas teltī” varēs iepazīties ar meža un pļavas pasauli un uzzināt, kā ikdienā varam palīdzēt saglabāt dabas daudzveidību.

Rādīsim kukaiņu māju, aicināsim nobalsot par cilvēkiem svarīgākajām pļavas un meža vērtībām, iepazīstināsim ar mobilo ganāmpulku – to pārstāvēs aitas – un tā nozīmi pļavu atjaunošanā. “Dabas telts” apmeklētājiem būs iespēja izvēlēties savu “Pļavas apņemšanos” – vienu vai vairākas konkrētas lietas, ko var paveikt dabisko pļavu labā, bet, lai vēl vairāk iedvesmotu saglabāt pļavas, šefpavārs Māris Jansons piedāvās pļavas degustāciju.