Atpakaļ

"Rīgas meži" aicina: Savāc savu CO2! Ekosistēmu pakalpojumu nākotne Pierīgas mežos

Datums un laiks: 9. jūnijā 18:30-19:30
Norises vieta kartē: Cēsu pils parks
Koku ciršana un peļņas gūšana laika gaitā radījusi dziļu plaisu starp mežu īpašniekiem un sabiedrību, īpaši “zaļajiem”. Taču koks nav vienīgā meža bagātība! Mežā ir arī citas vērtības, ne vienmēr tās ir acīmredzamas un izsakāmas naudā. Tās jāprot ieraudzīt un pareizi izmantot.

Pērn SIA “Rīgas meži” Sarunu festivālā LAMPA diskutēja par ilgtspējīgu un saudzīgu mežu apsaimniekošanu korelācijā ar uzņēmuma finanšu mērķu sasniegšanu. Šogad piedāvājām diskutēt par citiem meža īpašnieku peļņas gūšanas avotiem un iespējām!

“Rīgas meži” rosina domāt par jauniem, līdz šim Latvijā mazāk izmantotiem ienākumu avotiem, kas pasaulē vairāk zināmi kā ekosistēmu pakalpojumi. Piemēram, digitāli marķēti pastaigu maršruti, enduro moto takas, vides izglītība, putnu vērošanas ekspedīcijas, kā arī labāko sēņu un ogošanas vietu piedāvāšana, kultūrvēsturisko teritoriju izzināšana, CO2 pēdas dzēšana u.c.

“Rīgas mežu” šā brīža pieredze liecina, ka tieši CO2 pēdas nospieduma kompensēšana stādot kokus kļūst aizvien pieprasītāks pakalpojums. Atbildīgi uzņēmumi un iedzīvotāji planētas nākotnes vārdā ir gatavi maksāt. t. Tas paver iespēju meža un citu zemju īpašniekiem piedāvāt šim mērķim atbilstošas teritorijas.

Viens no efektīvākajiem CO2 pēdas nospieduma kompensēšanas veidiem ir koku stādīšana. Taču, lai kompensētu CO2 pēdas nospiedumu, nederēs, ja kokus iestādīs izcirtumos vai vietās, kur tie auguši pēdējos 20 gadus. Ir jārada jaunas mežaudzes, jāatjauno degradētas vietas vai dabas stihijās iznīcinātas mežu teritorijas.

Cits, jau daudz efektīgāks CO2 kompensēšanas paņēmiens ir degradēto kūdras ieguves lauku atjaunošana, kas šobrīd ir uzņēmuma un tā nodibinājuma “Rīgas mežu fonds” viena no prioritātēm. Padiskutējām arī par to!
Tehniskais atbalsts
Ja rodas problēmas skatīties arhīvu vai ievēro kādas citas tehniskas problēmas festivāla mājaslapā, droši vērsies pie mūsu tehniskā atbalsta - ar prieku palīdzēsim!
[email protected]

Līdzīgi pasākumi

Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri