Diskusija "Sāpju epidēmija. Kaņepju medicīnas iespējas."

30.06. 10:00 - 11:30

Veselības telts (Nr. 17)

Rīko:

Linda Zvaune Kristīne Dūdiņa

Sadarbībā ar:

Latvijas Sāpju izpētes biedrība Starptautiskās Sāpju izpētes biedrības kampaņa "Global Year for Excellence in Pain Education" Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība "Dzīvības koks"

Apraksts:

Dzīvot bez sāpēm ir vienas no cilvēka dzīves pamattiesībām. Pasaulē tiek runāts par sāpju epidēmiju - hroniskas sāpes pārņem cilvēci. Tā ir nozīmīga veselības aprūpes problēma arī Latvijā.  Latvijā hroniskas sāpes cieš katrs piektais pieaugušais. Kā mazināt sāpju slogu?  Zināšanas ir viena no atslēgām. Tāpēc Starptautiskā Sāpju izpētes biedrība 2018. gadā aktualizējusi gada tēmu "Izcilība sāpju izglītībā".  Kādi ir sasniegumi un izaicinājumi Latvijas sāpju medicīnas jomā? 
Ar pieaugošu interesi un aktualitāti arī sāpju ārstēšanā pasaulē ienāk kaņepju medicīna. Farmaceits Toms Blūzmanis iepazīstinās ar kanabinoīdu lomu sāpju ārstēšanā, Eiropas un pasaules pieredzi. 
Diskusijas 2. daļā diskutēsim par kaņepju medicīnas potenciālu Latvijas veselības aprūpē. Piedalās sāpju ārsti, onkologs-paliatīvās aprūpes speciālists, psihiatrs-narkologs. Daudzpusīgi viedokļi, zinātniski pamatoti argumenti, kliedējot mītus un izgaismojot vājās vietas.

Piedalās:

Pasākumu vada: