Interaktīvās resursu darbnīcas

30.06. 10:00 - 11:30

Platforma KO-KĀ (Nr. 10)

Rīko:

Rīgas Tehniskā universitāte EIT Climate-KIC Hub Latvia

Sadarbībā ar:

RTU Cēsu filiāle ZAAO Latvijas ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija (LŪKA)

Apraksts:

Pandoras lāde ir vaļā un tiek atklāta visa Jums piederošo resursu vērtība. Darbnīcas par jaunas dzīvības piešķiršanu jau esošām lietām vai jaunu produktu radīšanu, izmantojot jaunākās tehnoloģijas. Tas viss tiek spēcināts ar ūdens bāra piedāvājumu.

Darbnīcas ietvaros tiks demontēta dažāda sadzīves tehnika, uzzinot par to, kas "Lācītim vēderā" un kā oterizēji izmantot demontēto iekārtu detaļas, un tās pareizi šķirot, izmetot atkritumos. Pasākuma gaitā no dažādām detaļām un palīgierīcēm, tiks veidota ierīce, kas uzlabo ikdienas  dzīvi. 

Kopā ar Ritvaru Tomu Loginu iepazīsi, kā pagatavot maltīti, domājot gan par savu veselību, gan mūsu zemes un pasaules ekoloģisko veselību. Darbnīcā tiks izmantoti Latvijas lauku labumi un savvaļas produkti, kas šobrīd pamazām sāk atgriezties “modē”. Lai savvaļas produkti varētu nonākt uz pusdienu galda, netiek tērēti resursi un netiek piesārņota vide, kā arī tie ir bezmaksas un 90 % gadījumu, daudz veselīgāki un vitamīniem bagātāki, nekā to kultivētie ekvivalenti.

Tehnoloģiju demonstrācijas norisināsies ar Vidzemes augstskolas atbalstu, iepazīstot - Radiofrekvences identifikācijas tehnoloģiju pielietojumu biškopībā, Imitācijas modeļu izejas datu 3D vizualizācijas un Telpas centralizēta kontroles sistēmas.

 

Pasākumu vada: