Apcerīga tējas dzeršana: klusuma smalkā skaņa

29.06. 22:00 - 23:30

SPULDZE skatuve

Apraksts:

Vārds “apcerība” ir kļuvis populārs. Apcerība, meditācija, apzinātība – par šīm tēmām tiek rīkotas konferences, retrīti, lielākās korporācijas izveido īpašus amatus apzinātības prakses speciālistiem.

Mēs esam pieraduši pie mūsdienu dzīves ritma. Esam pieraduši nepārtraukti kaut kur steigties, skriet, būt tiešsaistē. Saziņas līdzekļi sagūsta mūsu uzmanību. Rezultātā tā kļūst izkliedēta, mēs iegrimstam informācijas plūsmā un attopamies sociālo tīklu un kņadas gūstā. Tai pašā laikā apcerēt ir ļoti vienkārši. Tas nozīmē kaut kam pilnībā pievērst savu uzmanību. Tas nozīmē pārstāt bēgt prom no dzīves savu sapņu un fantāziju pasaulē. Tieši otrādi – ir jāieskatās dziļi sevī (“iedziļināties SEVĪ”, kā raksta apustulis Pāvils savam jaunajam audzēknim Timotejam) un ieraudzīt stāvokli, kurā atrodies.

Apcerības vakara gaitā mēs sarunāsimies, klausīsimies japāņu flautas šakuhači skaņās, piedalīsimies tējas dzeršanas ceremonijā un praktizēsim dažādus apzinātības meditācijas veidus. Katrs dalībnieks dāvanā saņems meditācijas mācību grāmatu.