Atpakaļ

Aigars Raumanis

saksofonists

Saksofonists Aigars Raumanis ir viens no spožākajiem latviešu jaunākās paaudzes mūziķiem, vairāku starptautisku konkursu laureāts, Lielās Mūzikas balvas ieguvējs katregorijā “Gada jaunais mākslinieks” (2019), kā arī JVLMA un LMT Gada balvas jaunajam mūziķim 2018 un vairāk citu apbalvojumu ieguvējs. Pirmatskaņojis Platona Buravicka Koncertu saksofonam "Temperature of Plastics", Paula Dambja "Blaumanis brauc uz Brakiem" saksofonam un orķestrim un Andra Dzenīša "Pierrot" saksofonam solo, kā arī daudzus jaunākās paaudzes komponistu skaņdarbus.
Aigars Raumanis ar izcilību absolvējis Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolu Oskara Petrauska klasē un turpina mācības Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie profesora Arta Sīmaņa, šogad apmaiņas programmā devies papildināt zināšanas uz Sibēliusa Akadēmiju Helsinkos pie profesora Jonataana Rautiolas. Guvis panākumus daudzos konkursos, nozīmīgākie no tiem: 1. vieta VII Stockholm International Music Competition (2019), Grand Prix European Saxophone Forum 2018 (Polija), 1. vieta International Online Music Competition eMuse 2018 (Grieķija), 3. vieta Piektajā Starptautiskajā Saksofonistu konkursā Rumānijā (2018), 1. vieta konkursā Saxophonia (2017), 1. vieta Ineses Galantes talantu konkursā (2015).
Plašākai publikai kļuvis pazīstams pēc dalības LTV1 šovā “Radīti mūzikai”. Kā solists koncertējis ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri, kamerorķestri Sinfonietta Rīga, Lietuvas Nacionālo filharmonijas kamerorķestri, NBS putēju orķestri, kā arī spēlējis LNSO, LNOB orķestra, Liepājas SO un pūtēju orķestra Rīga sastāvā, aktīvi iesaistās koncertdzīvē ar saksofonu kvartetu Atomos, Baltijas Jūras saksofonu kvartetu, alternatīvās mūzikas ansambli KonBrio un Trio Tresensus. Uzstājies visos Latvijas novados, visās Latvijas kaimiņvalstīs, kā arī Amerikas Savienotajās Valstīs, Somijā, Zviedrijā, Nīderlandē, Vācijā, Horvātijā, Polijā, Čehijā, Šveicē, Grieķijā, Rumānijā.

Pasākumi

Aigars Raumanis
Atpakaļ
Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri