Atpakaļ

Mary Robinson

bijusī Īrijas prezidente, profesore klimata taisnīguma jautājumos Trīsvienības koledžā Dublinā

Mērija Robinsone ir profesore klimata taisnīguma jautājumos Trīsvienības koledžā Dublinā un “The Elders” valdes priekšsēdētāja. Viņa bija Īrijas prezidente no 1990. līdz 1997.gadam un ANO Augstā komisāre cilvēktiesību jautājumos no 1997. līdz 2002. gadam. Viņa ir Madrides kluba locekle un daudzu apbalvojumu ieguvēja, tai skaitā, ASV prezidenta B. Obamas Brīvības medaļas saņēmēja. Laikaposmā no 2013.gada līdz 2016. gadam M. Robinsone bija ANO ģenerālsekretāra īpašais sūtnis trīs jomās: vispirms Āfrikas Lielo ezeru reģionā, pēc tam – klimata pārmaiņu jautājumos un nesen – īpašais sūtnis El Niño un klimata jautājumos. Viņas fonds – M.Robinsones fonds “Klimata tiesiskums”, kas tika izveidots 2009.gadā, tika plānoti noslēgts 2019.gada aprīlī.

M. Robinsone bija Starptautiskās juristu komisijas prezidente, Pasaules sieviešu līderu valdes priekšsēdētāja, dibinātāja un prezidente Ētiskai globalizācijas iniciatīvai no 2002. – 2010.gadam un Oxfam International Goda prezidente no 2002. - 2012.gadam.

M. Robinsone ir Starptautiskās zinātnes padomes patronese un Cilvēktiesību un uzņēmējdarbības institūta valdes patronese, vēstniece “The B Team”, kā arī citu organizāciju valdes locekle, tai skaitā Mo Ibrahima fondā un Auroras fondā. Viņa bija Dublinas universitātes kanclere no 1998.gada līdz 2019.gadam. M. Robinsones memuāri “Ikviens ir svarīgs” tika publicēti 2012.gada septembrī un grāmata “Klimata taisnīgums – cerība, izturība un cīņa par ilgtspējīgu nākotni” tika publicēta 2018.gada septembrī.

Pasākumi

Mary Robinson
Atpakaļ
Rīkotāji
Patroni
Lieldraugi
Draugi
Partneri
Informatīvie partneri