Baiba Rubesa

Baiba Rubesa

feministe un kosmopolīte

Baiba A. Rubesa ir pieredzējusi vadītāja starptautiskā vidē, ar virkni uzņēmējdarbības pieredzi no dažādām biznesa sfērām: naftas un gāzes, mazumtirdzniecības, auto ražošanas un telekomunikācijām. Cilvēku vadība, korporatīvā pārvaldība, caurspīdīgums, cilvēktiesības, komunikācijas ir viņas stiprākās jomas. Viņa ir dzīvojusi un strādājusi 10 dažādās valstīs: no Kanādas līdz Azerbaidžānai.
Rubesa ir Baltijas nozīmīgā infrastruktūras projekta “Rail Baltica” kopuzņēmuma RB Rail AS valdes priekšsēdētāja, kā arī Latvenergo padomes locekle. Pirms tam strādājusi kā starptautiska konsultante savā uzņēmumā RFactor SIA. Viņa arī bijusi Statoil ASA globālā viceprezidente par Korporatīvi sociālo atbildību, Statoil Sabiedrisko attiecību un drošības direktore Kaspijas reģionā, vēl senāk Latvija Statoil SIA izpilddirektore vai mārketinga direktore Statoil Baltijas valstīs.
Rubesa papildus kalpojusi kā padomes locekle Citadeles bankā kā arī DNB NORD Bankā; vadījusi Ārvalstu investoru padomi Latvijā un bijusi Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības kameras priekšsēdētāja vietniece. Šobrīd viņa ir Providus padomes locekle un darbojās Kokneses Fondā.