Praktiski padomi apmeklētājiem

Kur var nopirkt festivāla biļeti?

Biļešu nav, bet ir iespēja ziedot, lai LAMPA notiktu arī turpmāk. LAMPA bija, ir un būs visiem pieejama jebkurā formātā bez maksas!

Festivāla norises vieta

Festivāla mājvieta paliek nemainīga – arī šogad tiekamies Cēsīs. Festivāla skatuves atradīsies Cēsu pils parkā, blakus esošajā Maija parkā, kā arī Pils laukumā. Iepazīsties ar festivāla karti.

Klātienes apmeklējuma noteikumi

Lai festivāla apmeklējums būtu patīkams un drošs piedzīvojums mums visiem, aicinām ne tikai sarunāties cieņpilni un uzklausīt citu viedokļus, bet arī ievērot šos noteikumus:

Festivāla teritorijā nedrīkst:

 • lietot atklātu uguni (tai skaitā un ne tikai – sveces, grilus, eļļas lampas, u.tml.);
 • lietot narkotiskās vielas;
 • veikt jebkādu komercdarbību vai reklāmas aktivitātes, iepriekš to rakstiski nesaskaņojot ar festivāla organizatoriem;
 • ar savu uzvedību traucēt citiem apmeklētājiem vai apdraudēt citu apmeklētāju drošību;
 • bojāt citu apmeklētāju un vietējo iedzīvotāju īpašumu;
 • apmeklētājiem, kuri jaunāki par 16 gadiem, uzturēties festivāla teritorijā no 22.00 līdz 8.00 bez pieaugušā uzraudzības.
Festivāla karte un programma tavā tālrunī

Festivāla programma un karte drukātā formātā nebūs pieejamas, bet tās varēs ērti pārskatīt telefonā – LAMPAS mobilajā lietotnē (pieejama App store un Google Play pateicoties festivāla patronam Swedbank) vai mājaslapā. Tāpat kartes būs bieži sastopamas festivāla teritorijā.  

Tomēr, lai neapjuktu plašajā piedāvājumā un izbaudītu LAMPU kā personisku piedzīvojumu, aicinām sastādīt savu programmu, izmantojot mājaslapā atrodamu rīku “Mana programma”, kas pieejams arī festivāla mobilajā lietotnē. (!) Ņemiet vērā, ka mājaslapā un lietotnē atlasītie pasākumi netiek savstarpēji sinhronizēti. 

Nokļūšana un satiksmes ierobežojumi Cēsīs

9. un 10. jūnijā visi ceļi vedīs uz Cēsīm! Ja dodat priekšroku sabiedriskajam transportam – starppilsētu autobusam vai vilcienam –, aicinām iegādāties biļeti laicīgi. Līdz ar ierastajiem vilciena reisiem maršrutā Rīga–Cēsis–Rīga, AS “Pasažieru vilciens” nodrošinās arī papildreisus:

→ 9. jūnijā plkst. 22.30 no Cēsīm uz Rīgu. 

→ 10. jūnijā plkst. 8.44 no Rīgas uz Cēsīm.

→ 11. jūnijā plkst. 00.01 no Cēsīm uz Rīgu (naktī no sestdienas uz svētdienu).

Tiem, kas izvēlas doties uz festivālu ar automašīnu, pilsētā būs pieejamas vairākas bezmaksas autostāvvietas. Taču aicinām būt saprotošiem un ņemt vērā, ka gan šajās, gan citās Cēsu bezmaksas autostāvvietās vietu skaits ir ierobežots un, iespējams, nāksies savu spēkratu novietot tālāk no festivāla norises vietām. 

Autostāvvietu saraksts (tos var apskatīt arī festivāla kartē):

 1. Valmieras ielā 2, laukums pie Valmieras un Dzintara ielu krustojuma (smilšu segums).
 2. Uzvaras bulvārī 22.
 3. Kaļķu ielas malā pie krustojuma ar Apšu ielu.
 4. Pļavas ielā 5.
 5. Laukums pie Niniera un Ceriņu ielas krustojuma. Lietus laikā stāvvieta nav pieejama.

Dažas Cēsu ielas pilsētas centrā tiks slēgtas satiksmei festivāla norises dienās; taču mēs ceram, ka bagātīgie brīvas domas un atklātu sarunu iespaidi kompensēs šīs nelielās neērtības. Satiksmes ierobežojumu karte ir pieejama šeit. 

Kur nakšņot?

Īsts festivāls nav iedomājams bez telšu pilsētiņas! Arī šogad LAMPA piedāvā bez maksas palikt telšu pilsētiņā – Cēsu Bērnu un jauniešu centra pagalmā Bērzaines ielā 4. Telšu pilsētiņa darbosies no 9. jūnija  plkst. 10:00 līdz 11. jūnija plkst. 12:00, pirms došanās mājup ļaujot kārtīgi izgulēties pat visizturīgākajiem sarunu biedriem.

Telšu pilsētiņa būs aprīkota ar labierīcībām un izlietnēm. Tajā atradīsies arī apsargs, taču aicinām savas mantas pieskatīt arī pašiem, jo festivāla rīkotāji neuzņemas atbildību par nepieskatītām mantām. Pašiem būs jāparūpējas arī par teltīm un guļammaisiem. Reģistrācija telšu pilsētiņā notiks, ierodoties uz vietas.

→ LAMPAS feisbuka grupa “Nakšņošana un transports” – iespēja sarunāt līdzbraucējus un atrast naktsmājas.

Tev būs ko ēst un dzert

Kā ierasts, festivālā priecēsim ar visdažādāko ēdienu un dzērienu izvēles iespējām. Būs paēduši visi – arī veģetārieši un vegāni! Festivāla kartē atradīsiet gan ēdināšanas zonu atrašanās vietas, gan ēdinātāju un dzirdinātāju sarakstu.

Aicinām neatstāt mājās savas ūdens pudeles – tās varēs bez maksas uzpildīt dažādās vietās festivāla teritorijā.  

Lai kopā rūpētos par apkārtējo vidi un samazinātu festivāla radīto atkritumu daudzumu, festivāla ēdināšanas zonās darbosies depozītglāžu sistēma. Iemaksājot 1.00 EUR pie jebkura dzērienu tirgotāja, būs iespējams iegūt vairākkārt lietojamu glāzi, kas tiks apmainīta pret tīru, iegādājoties nākamo dzērienu. Pasākuma noslēgumā glāzi būs iespējams atgriezt depozītglāžu nodošanas punktos, atgūstot iemaksāto 1,00 EUR, vai ziedot savu iemaksāto 1,00 EUR festivālam, glāzi atstājot tam īpaši paredzētās kastēs. Ja vēlaties, glāze var doties jums līdzi mājās kā piemiņa par festivāla dzirkstošajām sarunām!

Vai bērniem būs, ko darīt?

Noteikti! Arī šogad bērniem būs iespēja izkustināt gan prātus, gan kājas dažādās aktivitātēs, kas norisināsies MiniLAMPA zonā.

Un kā ar suņiem?

Četrkājainie festivāla apmeklētāji teritorijā var atrasties sava saimnieka pavadībā pie saites, un, ja nepieciešams, ar uzpurni. Lūdzam respektēt citus apmeklētājus, savācot aiz sava suņa, ja tas nepieciešams, kā arī cienīt citus apmeklētājus un citus suņus.